Fernando Muslera

Galatasaray’ın Başarılı Kalecisi Muslera Birinci Oldu

Posted by

Galatasaray ekibinin başarılı oyuncularından biri olan Fernando Muslera, sarı kırmızılı taraftarlarında gözdesi oldu. Üstün performansı ile başarısını kanıtlayan kale bekçisi, Süper Lig’in en iyi kalecisi olarak seçildi.

Galatasaray forması giyen başarılı kaleci Fernando Muslera, taraftarın da göz bebeği haline geldi. Üstün başarısı ile yeteneğinden söz ettiren file bekçisi, ankette taraftarlar tarafından en iyi kaleci seçildi. Süper Lig’de ilk 26 haftanın en başarılı kalecisi olarak görülen Uruguaylı sporcu, hayran kitlesini de kanıtlamış oldu.

Süper Lig’de özellikle bu sezon ilk haftadan beri üstün performansı ile dikkatleri çeken bir isim Muslera olmuştu. Galatasaray ekibinde olumsuzluklar yaşansa da, bireysel performansı ile maçı çeviren isim de yine Uruguaylı kaleci idi.

Sarı kırmızılı takımın deneyimli kale bekçisi, taraftarın da beğenisi almayı başardı. Twitter hesabından gerçekleştirilen bir ankette de Süper Lig’deki 26 haftanın en iyi kalecisinde en fazla oyu aldı.

Arkasından Uğurcan Çakır Geldi

5 bin 318 kişinin katıldığı anketin %43.6’sını alan başarılı kaleci, yüksek bir oranla en iyi seçildi. Cimbomun başarılı kalecisinin ardından ise Trabzonspor’un file bekçisi Uğurcan Çakır geldi. Genç sporcu da takipçilerin %42.1’inden oy alarak ikinci sıraya yerleşti.

 

Comments are closed.