Galatasaray’ın Kalecisi Geri Dönüyor

galatasarayin kalecisi geri donuyor 3buyukler

Galatasaray’ın yıldız kalecisi Fernando Muslera sakatlığı nedeni ile bir süredir yeşil sahalardan uzaktaydı.

Başarılı kaleci Fernando Muslera’nın Galatasaray kalesine geri dönüş tarihi açıklandı. Ocak ayında yeniden maçlara çıkmayı hedeflediği öğrenilen Fernonda Muslera’nın durumu ile ilgili açıklama yapıldı. Daha öncesinde de Başkan Mustafa Cengiz futbolcunun durumu ile ilgili açıklama yapmıştı.

Galatasaray’ın başarılı kalecisi Fernando Muslera, üleşi olan Uruguay’da yayın yapan Teledonce kanalındaki bir programda açıklamalar yaptı.

Şu an için kesin bir tarih vermesinin zor olduğunu belirten yıldız kaleci, “Ancak Ocak ayında sahalara dönmeyi hedefliyorum.

Sakatlık sürecim uzun sürdü. İyi bir tedavi süreci geçirdiğimi söyleyebilirim” şeklinde açıklama yaptı.

Ailesinin sakatlık sürecinde yanında olduğunu belirten Muslera, ailesinin kendisine destek verdiğini vurgulayan kaleci, “Galatasaray taraftarları, kulübüm aynı şekilde destek verdiler.

O yüzden bu süreci mümkün olduğunca en hızlı şekilde atlatmak istedim ama yaşamak da zorundaydım” şeklinde kendisini ifade etti.

“Önceliğim her zaman Galatasaray.”

Sarı kırmızılı takımın ile sözleşmesinin sezon sonunda sona ereceğini belirten Muslera, sözleşme konusu ile ilgili ise, “Henüz kulüple bu konuyu konuşmadık ama benim önceliğim her zaman Galatasaray olacak. Sahip olduğum tüm başarıları Galatasaray‘da kazandım.” İfadelerini kullandı.

Muslera 2022 Dünya Kupası’nda forma giymek için iyileşmeyi dört gözle beklediğini belirten futbolcu, kendisine uzun vadeli hedefler koyduğunu ve bu şekilde kariyerine devam edeceğini belirtti.

galatasarayin kalecisi geri donuyor 3buyukler 2

Mustafa Cengiz Tarih Vermişti

Galatasaray’ın Başkanı Mustafa Cengiz daha önce Süper Lig’in En İyileri Ödül Töreni’nde Muslera’nın sahaya dönüşü ile ilgili tarih vermişti. Başkan Mustafa Cengiz, “Muslera, inşallah ocak ayında dönecek.

Ocak ayı da geliyor.” şeklinde açıklama yapmıştı. Başarılı file bekçisinin Başkan Mustafa Cengiz’in de söylediği gibi ocak ayından itibaren yeşil sahalarda file önünde yer alması bekleniyor.

Galatasaray’ın sosyal medyasından yapılan açıklamada, “Fernando Muslera, kaleci antrenörümüz eşliğinde kendisi için hazırlanan program dâhilinde sahada adaptasyon çalışmalarına başladı.” İfadeleri kullanılmıştı.

Muslera ise kendi şahsi hesabından yaptığı açıklamada, “Geri dönmek ve çalışmalara başlamak çok güzel, çok mutluyum, tüm enerjimle en kısa sürede sahalara döneceğim” sözlerini kullandı.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …