Jorge Jesus Sevilla’yı Devirme Planları Yapıyor

Posted by

UEFA Avrupa Ligi’nde son 16 turunda İspanyol ekibi Sevilla ile eşleşen sarı lacivertli takım Fenerbahçe çalışmalarına devam ediyorlar.

Sarı lacivertli takımın tecrübeli teknik direktörü Jorge Jesus İspanyol ekibi Sevilla ‘ yı çalışmaya devam ediyor. Güçlü rakibini devirmek için sarı lacivertli takımın teknik heyeti günlerdir büyük mesai harcayarak Sevilla’ yı bu zor tur da eleyerek adlarını çeyrek finale yazdırmak istiyorlar.

Sevilla’ yı çalışmaya başlayan sarı lacivertli teknik heyet İspanyol ekibinin eksik yerlerini bularak takımlarını bu bölgeler üzerinde çalıştırıp sonuca ulaşmak isteyecekler.

UEFA Avrupa Ligi son 16 turunda ilk maçı İspanyol ekibi Sevilla’ nın ev sahipliğinde 9 Mart’ ta oynanırken, rövanş karşılaşması ile 16 Mart’ta Kadıköy’ de sarı lacivertli takım Fenerbahçe ‘nin ev sahipliğinde oynanacak.

Fenerbahçe Turun Favorisi

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe süper lig de şampiyonluk yarışı içinde olduğu kadar, UEFA Avrupa Ligi’ nde grup aşamasını da geçip son 16 takım arasına girmeyi başardılar.

Hazırlık çalışmalarına da başlayan sarı lacivertli takımda tecrübeli teknik direktörü Jorge Jesus İspanyol ekibinin kötü form durumundan faydalanarak çeyrek finale çıkmanın pesindeler.

Sevilla’ nın zayıf yönleri üzerine çalışan tecrübeli teknik direktörü Jorge Jesus ve teknik heyeti Fenerbahçe‘nin rakibi karşısındaki avantaj ve dezavantajlarını çıkarıdı.

Her iki takımın oyun planlarını kurgularına bakacak olursak sarı lacivertli takım Fenerbahçe ve Sevilla ikisi de geriden oyun kurarak paslar ile çıkıyorlar.

Oyun kurulumunda Sevilla‘da geriden çıkarken pas hataları da yapmaya oldukça açık olan takım da burada orta sahada ki takımın etkili ayakları devreye giriyor.

Zaman zaman savunmada 3’ lü ve 4 ‘ lü de oynayan Sevilla’ da bu bölge deki dizilimlerine sakat ve cezalı oyuncularının rolü çok büyük oluyor.

Sevilla’nın En Kötü Zamanı

UEFA Avrupa Ligi denilince son zamanlarda akla ilk gelen takım hiç kuskusuz İspanyol ekibi Sevilla oluyor ancak takımın şuan ki hali eski günlerini aratıyor.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe Sevilla’ yı en kötü zamanlarında yakaladıkları kesin. La Liga ‘ da düşme hattına yaklaşan İspanyol ekibi Şampiyonlar liginden UEFA Avrupa Ligi’ ne düşmüştü.

Kadro kalitesi olarak Sevilla bir adım daha önde olsa da sarı lacivertli takımın oyuncu grubu İspanyol ekibine göre daha hazır durumdalar.

Psikolojik üstünlük Sevilla’ da olduğu kadar rakip takımın oyun motivasyonundan koptuğu andan neler yapa bileceklerini iyi biliyoruz. Sonuç odaklı oyun oynayan Sevilla karsısında saldırgan davranmak oyunu okumadan rakibin üzerine baskıya gitmek geri de büyük açıklara neden olacağı gibi tecrübeli ayaklarının da bu fırsatlarda neler yapacağı belli.

Bu tur da Fenerbahçe deplasmanda ki akıllı oyunu ile galip gelemese bile beraberlik sonrasında kendi sahasında Sevilla’yı devire bilecek güçteler.

Comments are closed.