Mbaye Diagne Galatasaray’ı Zorlayacak

Koronavirüs salgını sebebiyle tüm dünyada yaşanan ekonomik kriz, spor kulüplerini de ciddi anlamda etkilemeye devam ediyor. Yeni sezona hazırlık yapan Galatasaray yönetimi de bu dönemden derin yaralar alıyor.

Önceki yıl devre arası ara transfer döneminde Kasımpaşa Spor Kulübü ekibinden 13 milyon Euro karşılığı transfer olan Mbaye Diagne sorun oldu. Galatasaray yönetiminin bu transferi çok fazla konuşulmuş ve ardından oyuncunun kötü performans sergilemesi de ciddi bir krize neden olmuştu.

Galatasaray yönetiminin transfer etmiş olduğu ve iyi olmayan performans ile hayal kırıklığına neden olan Mbaye Diagne ise elde patladı. Sporcuyu isteyen bir kulüp olmamasına karşın, bu durumdan ciddi bir zarara uğrayan cimbom kendine bir yol arıyor.

Kimse Tarafından İstenmiyor

Senegalli sporcu, performansı sebebiyle değer kaybettiği için sporcunun şu an hiçbir kulüp tarafından istenmemesi durumuyla ise Galatasaray yüzleşmiş durumda.

Öte yandan takımın tecrübeli Teknik Direktörü Fatih Terim de, Diagne’yi kadroda düşünmüyor. Bu süreçte elden çıkarılması planlanan oyuncu için ise 5 milyon Euro değer biçildi. Fakat 13 milyon Euro karşılığında takıma gelen oyuncunun bu kadar düşük bir maliyetle transfer olma durumu sarı kırmızılı yönetimde de kriz durumuna neden olacak gibi görünüyor.

Öte yandan Senagalli sporcunun art arda yaşadığı mental problemlerin de transferlerde engel olacağı yönünde bir tahmin var.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …