Mostafa Mohammed’e Shaktar Kancası

Posted by

Galatasaray’ın 2020/2021 sezonunun ara transfer döneminde Mısır ekibi Zamalek’ten bonservis opsiyonuyla kiralık olarak kadrosuna kattığı Mostafa Mohammed’e Ukrayna’dan talip var. Basına yansıyan haberlere göre acil bir santrafor arayışına giren Shaktar Donetsk’in hedeflerinin arasında Mostafa Mohammed de yer alıyor.

Aralık ayında 4 milyon Dolar gibi bir ücretle Mohammed’i kadrosuna katma seçeneği olan Galatasaray, opsiyonunu kullandıktan sonra iyi bir teklif gelirse oyuncusunu gönderebilir.

Kendisine Gelmeye Başladı

Mostafa Mohammed, Galatasaray’a geldiği ilk günden bu yana fark yaratma ihtimalini her zaman gösteren ve taraftarları heyecanlandıran bir oyuncu olmuştu. Özellikle Fenerbahçe derbisinde attığı golle takımına kazandırdığı maçla birlikte taraftarın gönlünü kazanan Mısırlı oyuncunun adı yaz transfer döneminde Fransız ekibi Bordeaux ile sıkça anılmış ve hatta transferin son anda gerçekleşmediği anlaşılmıştı.

Bu anlaşmazlık yüzünden formu çok düşen Mostafa Mohammed’e yönelik olarak teknik direktör Fatih Terim de oyuncunun kaderini kendisinin belirleyeceğini ifade etmiş ve basına yansıyan haberlerde de oyuncuyla yaptığı konuşmalarda uyarılarda bulunarak Avrupa’ya gidemediği için yaşadığı formsuzluğu Mısır’a dönerek ödeme tehlikesi içinde olduğunu belirttiği yazılmıştı.

Mostafa Mohammed’i Çaykur Rizespor maçından önceki maçlarda performansı biraz daha yükselmekle beraber geri dönüşün ilk adımı da kritik galibiyette attığı iki golle oldu.

Oyuna olan katkısı ve attığı iki golle galibiyette anahtar oyunculardan birisi olan Muhammed’in bu performansını devam ettirmesi hem Galatasaray’ın hem de oyuncunun yararına olacaktır.

Potansiyele Yapılan Yatırım

Her ne kadar transfer olamadığı için formu düşen ve morali bozulan bir yapısı olsa Mostafa Mohammed gerçekten çok yetenekli bir oyuncu ve Avrupa’nın da birçok kulübünü potansiyeliyle kendini çekebilecek meziyetleri var.

Bununla birlikte Mısırlı oyuncuya dair yazılan son haberlerde sezona rüzgar gibi başlayan Lassina Traore’nin sakatlanması ve sezonu kapatmasıyla çok acil bir şekilde hücumcuya ihtiyacı olan Shaktar Donetsk’in de Mostafa Mohammed’e ilgisinin olduğu belirtiliyor.

Bordeaux’un halen beklemede olduğu ve kadrosuna katmak için planlamalar yaptığı oyuncunun hangi takıma gideceğini ise aslında yine kendisinin tercihleri ve performansı belirleyecek gibi görünüyor.

Comments are closed.