SARI-LACİVERTLİ ARJANTİNLİ OYUNCUSUNUN SÖZLEŞMESİNDE GEÇEN DETAY

Posted by

Süper Lig’in 10. haftasında sarı-lacivert ekibi kendi sahasında Beşiktaş ile karşı karşıya geldi. Ülker Stadyumu’nda oynanan karşılaşmada sarı-lacivertliler sahadan 4-3’lük mağlubiyet ile ayrıldı. Sarı lacivertlilerin yıldızı Perotti ise ilk 11’de başladığı zorlu karşılaşmada sakatlandı ve 37. dakikada yerini Caner Erkin’e bıraktı. 3-4 hafta sahalardan uzak kalması beklenen Arjantinli yıldızın sözleşmesindeki detay ise dikkat çekti.

Süper Lig’in 10. haftasında Fenerbahçe sahasında konuk ettiği Beşiktaş’a 4-3’lük skorla mağlup oldu. Fenerbahçe’de Beşiktaş derbisinde sakatlanarak 37. Dakikada yerini Caner Erkin’e bırakmak zorunda kalan Diego Perotti’nin durumu ise belli oldu.

SARI-LACİVERTLİ KULÜPTEN YAPILAN AÇIKLAMA: OYUNCUMUZUN TEDAVİSİNE BAŞLANMIŞTIR

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, “Diego Perotti’nin çekilen MR’ı sonucu diz ekleminin arka dış kapsülünde cilt, cilt altı dokularda ve zarlarda yırtılma, diz eklem kapsülünde zedelenme ve kaslarda kısmi yırtık tespit edilmiş, oyuncumuzun tedavisine başlanmıştır” denildi.

SARI LACİVERTLİLERİN ARJANTİNLİ OYUNCUSU MAÇ BAŞI ÜCRET ALIYOR

Sezon başında kronik sakat olduğu gerekçesiyle transferi eleştirilen yıldız futbolcunun sözleşmesindeki madde ise dikkat çekti. Türkiye’de transfer döneminin bittiği 5 Ekim’de Fenerbahçe ile 2+1 yıllık sözleşme imzalayan Arjantinli oyuncunun kulüp ile anlaşmasına göre maç başı ücret alıyor ve garanti ücret bulunmuyor. Sakatlık sorunu ile zaman zaman gündeme gelen Perotti sarı lacivertli forma ile 4 maça çıkarken 3 gol kaydetti.

Sarı lacivertlilerde başarılı bir grafik çizen Arjantinli sol kanat oyuncusunun sözleşmesinde böyle bir maddenin olması taraftarın gözünde fedakar gibi görünmesine ve kendisine güvenine işaret ettiği düşünülüyor. 5 Ekim’de Fenerbahçe ile 2+1 yıllık sözleşme imzalayan Arjantinli oyuncunun kulüp ile anlaşmasının yalnızca maç başı ücret alması kendisini de zorlayacağı düşünülüyor.

Fakat açıklamada, “Diego Perotti‘nin çekilen MR’ı sonucu diz ekleminin arka dış kapsülünde cilt, cilt altı dokularda ve zarlarda yırtılma, diz eklem kapsülünde zedelenme ve kaslarda kısmi yırtık tespit edilmiş olması sarı lacivertliler için olduğu kadar kendisini de düşündürüyor görünüyor.

Tedavi süreçlerine hemen başlanan başarılı genç oyuncunun en kısa sürede sahalara tekrar dönmesi bekleniyor. Taraftarlar arasında oldukça sevilen Diego Perotti ise herkesin gönlünde taht kurdu ve kurmaya devam ediyor.

Comments are closed.