Son Dakika Beşiktaş Cyle Larin’i Yabancı Takımlar İstiyor

Posted by

Son dakika transfer haberi Kara Kartal’dan geldi. Siyah Beyazlı yöneticiler ile henüz yeni mukavele konusunda anlaşmaya varamayan Cyle Larin’e talip çıktı. 2020 – 2021 sezonuna damga vuran 26 yaşındaki oyuncu, bu sezon yeşil sahadaki sakatlıklardan dolayı bir türlü beklenen çıkışı yapamadı. Deneyimli sporcuya Avrupa takımlarından talip çıktı.

Beşiktaş’ın yeni mukavele için yaptığı 1,8 milyon Euro teklifi Cyle Larin geri çevirdi. Genç yeteneği transfer listesine alan diğer kulüpler ise Fransa ve İspanya’dan. İşte Kara Kartal’ın transfer gündemine dair merak edilen tüm ayrıntılar…

Cyle Larin, geçtiğimiz sezona gösterdiği yüksek performans ile damga vurmuştu. Siyah Beyazlı yöneticiler, genç yetenek ile yeni mukavele imzalamak için 1,8 milyon ücret teklifinde bulundu. Ancak 26 yaşındaki sporcu, bunu kabul etmeyerek Kara Kartal’ı zorluyor. Kanadalı oyuncu için Avrupa takımlarından gelen tekliflerin ardı arkası kesilmiyor.

Lyon ve Real Betis Peşinde

2021 – 2022 sezonunun sonunda Cyle Larin’in Beşiktaş ile olan sözleşmesi sona erecek. Avrupa kulüpleri genç yeteneği kaçırmamak için görüşmelere başladı. Fransa ekiplerinden Lyon ve İspanya  futbol kulübü Real Betis, 26 yaşındaki sporcu için kolları sıvadı.

Kanadalı yıldız, Siyah Beyazlı yöneticiler ile anlaşarak sözleşmesini yenilemediği takdirde Real Betis ve Lyon’dan gelen teklifleri değerlendirecek.

2017’den beri Beşiktaş’ta oynayan Cyle Larin, 17 Nisan 1995 tarihinde Kanada, Brampton Ontario’da dünyaya geldi. 1,88 metre boyundaki sol kanat oyuncusunun güncel piyasa değeri 11 milyon Euro. Aynı zamanda santrafor ve sağ kanat mevkilerinde de başarılı olan Cyle Christopher Larin, Zulte Waregem’den Beşiktaş’a gelmişti.

Cyle Larin Beşiktaş’ta Kalmak İstiyor

Cyle Larin, Siyah Beyazlı forma giymeye devam ediyor. Ancak Kanadalı yıldızın yeni sözleşmeye imza atması için Beşiktaşlı yöneticiler ile ücret konusunda anlaşmayı beklediği alınan duyumlar arasında yer alıyor.

Genç yetenek, sunulan maaş teklifinin arttırılmasını talep ediyor. Kara Kartal, beklenen şekilde daha yüksek bir rakam önermez ise Cyle Larin, Fransa ekibi Lyon’a ya da İspanya takımlarından Real Betis’e transfer olabilir.

Comments are closed.