Süper Lig’de İstanbul Temsilcileri Lig’e Nasıl Başladı

Posted by

İstanbul temsilcileri bu sezon adeta ikiye bölündü. Spor Toto Süper Lig’in bu sezonunda sekiz İstanbul temsilcisi var. Bu takımlar; Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Fatih Karagümrük, Kasımpaşa, İstanbulspor, Ümraniyespor ve İstanbul Başakşehir.

Bu sekiz temsilciden Kasımpaşa, İstanbulspor ve Fatih Karagümrük takımları Spor Toto Süper Lig’in ilk haftasına sıfır puanla tamamladılar. Kulüp tarihinde ilk kez Süper lige yükselen Ümraniyespor ise aldığı tek beraberlikle bir puanı elde etti ve bir puanla 15. sırada yer alıyor.

Fatih Karagümrük, İstanbulspor ve Kasımpaşa takımları 17, 18 ve 19. sırada yer alıyorlar.

Süper Lig’de Sezon Başında Galatasaray İstikrarlı Değildi

Spor Toto Süper Lig’in ilk üç haftasının ardından lider takım Fenerbahçe oldu. Üç büyükler olarak adlandırılan takımlardan birisi olan Fenerbahçe yedi puanla ligin birinci sırasında yer alıyor. İlk üç haftada toplamda 13 gol atan Fenerbahçe takımı en son 1961 yılında ilk üç haftada 13 gol atmıştı. Kendi kulüp rekorunu tekrar ulaşan Fenerbahçe takımı dördüncü haftada daha da başarılar elde etmek istiyor. Siyah-beyazlı Beşiktaş takımı ise yine yedi puanla üçüncü sırada yer alıyor.

Geçen sezonun favori takımlarından birisi olan Emre Belözoğlu yönetimindeki İstanbul Başakşehir takımı da yedi puanla ikinci sırada yer alıyor. Geçen sezonun en kötü İstanbul temsilcilerinden birisi olan Galatasaray ise altı puanla sekizinci sırada yer alıyor.

Başakşehir için Geçen Sezon Daha İyiydi

Bu sezon Spor Toto Süper Lig’de İstanbul temsilcileri ikiye bölünmüş bir vaziyette. Başarılı olanların yanında başarısız olanlar da var. Henüz daha ilk üç hafta geçmiş olmasına rağmen ligin ilk başları takımlar için oldukça belirleyici bir noktada yer alıyor.

Bu sezon özellikle transferleri ile gündeme gelen Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş takımları ilerleyen haftalardaki durumu ve performansları şimdiden merak ediliyor. Geçen sezon çok kötü bir performans sergileyen Galatasaray oldukça başarılı transferler imza atmış olsa da ilk üç haftada bu transferlerden yararlanamadı. Beşiktaş ve Fenerbahçe ise yaptı transferlerden oldukça verim aldı.

Comments are closed.