Süper Lig’in En Çok Konuşulan Hocası Fatih Terim

Süper Lig’de koronavirüs salgını sürecinde 2 aylık aranın ardından, ligin ilk 4 ayında en fazla konuşulan teknik direktörler belirlendi. En fazla haber konusu olan teknik adam ise Fatih Terim oldu.

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını, beraberinde spor camiasına olumsuz durumlar yansıttı. Bu dönemde ise Süper Lig’in ilk 4 ayında hakkında en fazla haber çıkan teknik adam, Galatasaray hocası Fatih Terim oldu. Toplam 7 bin 20 haber çıkışı tespit edilen tecrübeli hoca, bu sayı ile en fazla konuşulan çalıştırıcı olmayı başardı.

Medya takip kurumu olan Ajans Press tarafından belirlenen veriler teknik direktörlerin ne kadar konuşulduğunu da belgeledi. 2020 yılının Ocak ve Nisan ayları arasında gerçekleştirilmiş olan medya araştırmasında ise, Galatasaray Futbol A Takım Teknik Direktörü Fatih Terim rekor kırdı.

İkinci İsim Sergen Yalçın

Toplam 7 bin 20 haberde konu edinilen sarı kırmızılı hoca, ayrıca koronavirüs salgınından etkilenen ilk isimlerden de biri olmuştu. 23 Mart günü Kovid-19 testi pozitif çıkan hoca, tedavi sürecinin sonrasında ise hastalığı yenmiş ve sağlığına kavuşmuştu.

Öte yandan ligde en fazla konuşulan ikinci teknik adam ise, 4 bin 450 haberle Beşiktaş’ın hocası Sergen Yalçın oldu. Trabzonspor’un hocası Hüseyin Çimşir de 3 bin 265 haberde yer alarak 3’üncü sırayı aldı.

Güncel Yazılar

    Ayrıca inceleyebilirsiniz

    Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

    Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …