Taylan Galatasaraylı!

Posted by

Dört Dörtlük Galibiyet

Süper Lig’in 10. Haftasında Çaykur Rizespor’a konuk olan Galatasaray, deplasmandan 3 puanla dönmeyi bildi. Maç boyunca üstünlüğünü rakibine kabul ettiren Galatasaray’ın toplam 33 şutundan 11’i kaleyi buldu ve Mbaye Diagne’nin (3) ve Taylan Antalyalı’nın (1) golleriyle 3 puanın sahibi oldu.

Özellikle orta alandaki üstün oyunuyla dikkat çeken sarı-kırmızılılarda Taylan Antalyalı’nın dikkat çeken performansı artarak devam etti.

Defansa yakın oynayan ve oyun kurulumunda sorumluluğu üstüne alan Taylan Antalyalı kaliteli oyununu enfes bir golle taçlandırdı. Yıldız futbolcunun takımının yüzde 89’luk pas isabetindeki katkısı gözlerden kaçmadı.

Maç öncesi rakibinin 8 eksikle sahalarına geldiğini belirten Çaykur Rizesporlu yetkililerin “favori bizi” beyanları Galatasaraylı futbolcuları daha da alevlendirdi. Maç boyunca üstün oynayan Galatasaray, rakibine şut imkanı bile tanımadı.

Sarı-kırmızı ekip deplasmanda olmasına rağmen topla oynama üstünlüğüne sahip oldular. Üstün oyunlarını sahaya yansıtan Aslanlar maçtan galip ayrılmayı bildiler.

Usta Kalemden Taylan’a Övgü

Deplasmandaki üstün oyunuyla 4 gollü bir galibiyete uzanan Galatasaray zirve iddiasını sürdürürken kaliteli oyunu da beğeni topladı. Sabah Gazetesi’nden usta kalem Ömer Üründül maç hakkında fikirlerini belirtirken özellikle Taylan Antalyalı üzerinde durdu. Üründül “Önemli bir 3 puan kazandılar.

Her futbolcu görevini yaptı. Ama ben yine Taylan’a ayrı biri parantez açıyorum. Ona ayrı bir isim taktım, ‘kene gibi’. Etkili presiyle, agresifliğiyle rakipleri sindiriyor. Şahane bir de gol atarak ofansif kimliğini de konuşturdu. İlk yarı geçen haftaki Kayseri maçının kopyasıydı.

Bu yarı da Rizespor ne top kullanabiliyor ne hücum edebiliyor ne de savunma yapabiliyordu. Kısacası kimin ne yaptığı belli olmayan bir takımdı. Bu tabloda GalataSaray 45 dakika boyunca oyunu istediği gibi domine etti. Önde takım presiyle rakibini oynatmadı. Hücum girişimleri organize ve etkiliydi. Bir devre için rekor sayıda pozisyon buldular.

Kaçırdıkları vardı. Bir kere direğe, üç defa da başarılı kurtarışlar yapan Gökhan’a takıldılar. Devre sonunda ise penaltıyla skor avantajını yakaladılar. İkinci devreye G.Saray işi kesin bitirmek için başladı. Kısa sürede de farkı ikiye çıkardılar.

Sonrasında topun arkasına geçip doğru bir taktikle rakibi dar alana sıkıştırıp kontratak planlarını işlerliğe koymak istediler. Bu doğru strateji içinde üçüncü golü de bulup işi bitirdiler.” ifadelerinde bulundu.

Comments are closed.