Fatih Terim Orta Sahasını Arıyor

fatih terim orta sahasini ariyor 3buyukler

Galatasaray, sezon öncesi transfer döneminde mali kriterlerden ötürü transferde yeterince ses getirememişti.

Kaliteli ve yılıdız futbolcu bulundurma anlamında geçitiğimiz sezonlara göre bir adım geride kalan sarı kırmızılı takım, sakatlıklar ve performans düşüklükleri gibi sebeplerden ötürü lige istediği gibi başlayamamıştı.

Yüksek performans beklenen futbolcuların formsuz kalması, takımın arka arkaya puan kaybetmesine sebep olmuştu.

Bedelsiz ya da kiralık gelen oyuncularda bekleneni veremeyince teknik direktör Fatih Terim, çareyi yerli ve genç futbolcularda aramıştı.

Bu tercihinde haklı çıkan Fatih Terim, takımıyla beraber arka arkaya galibiyetler alarak bir anda kendisini zirve yarışının içerisinde bulmuştu. Sezon başında yaptığı hatayı tekrarlamak istemeyen yönetim ise ara transfer dönemi çalışmalarına hız verdi.

Özellikle teknik direktör Fatih Terim’in yaratıcı ve oyun kurucu bir orta saha oyuncusu istemesi üzerine sarı kırmızılı yönetim, bu konudaki arayışlarını sürdürüyor.

Etebo ve Belhanda Takımdan Ayrılabilir

Sezon öncesi transfer döneminde İngiltere takımlarından Stoke City’den kiralanan Etebo, bu sezon göstermiş olduğu performans ile adeta sınıfta kaldı.

Fatih Terim ve sarı kırmızılı yönetimin ortak kararıyla takımdan gönderilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Öte yandan bir zamanlar sergilediği performans ve oynadığı futbolla göz dolduran Belhanda ise sezonun genelinde başarız bir performans sergiliyor.

fatih terim orta sahasini ariyor 3buyukler 2

Bir oynayan bir oynamayan futbolcununda en kötü sezon sonunda takımdan ayrılmasına herkes kesin gözüyle bakılıyor.

Bu sebeplerden dolayı teknik direktör Fatih Terim, sarı kırmızılı yönetimden orta sahayı domine edecek, oyun hakimiyeti ve görüşü yüksek bir futbolcuyu takıma katmasını istiyor. 

Marvelous Nakamba Hamlesi

fatih terim orta sahasini ariyor 3buyukler 3

Tekinik direktör Fatih Terim’in raporları doğrultusunda yaratıcı orta saha arayışlarını sürdüren Galatasaray, aradığı ismi İngiltere’de buldu. Sarı kırmızılı takım, Aston Villa forması giyen Marvelous Nakamba ile ilgilenmeye başladı.

Galatarasay, Marvelous Nakamba’yı kiralık olarak takıma katmak istiyor ve bunun için Aston Villa’ya 1.5 senelik bir teklif yapmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz sezonda bu oyuncu için birtakım girişimlerde bulunan sarı kırmızılı yönetim, yüksek bir bonservis bedeli istenince transferden vazgeçilmişti. Fakat Galatasaray, ara transfer döneminde bu kez kiralama yönetimiyle bu transferi bitirmek istiyor.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …