Fatih Terim Takvim Tavsiyesinde Bulundu

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle tüm liglere süresiz olarak ara verilen dönemde, Spor Toto Süper Lig’de oynanmayan maçlara ilişkin açıklama geldi. Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, oynanmamış olan 8 haftalık sürecin, Çarşamba-Pazar olmak üzere haftada 2 maç ile toplamda 6 günde oynanabileceğini ifade etti.

Türk futbolunun geleceğine ilişkin Şansal Büyüka ile konuşan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Süper Lig’de kalan maçlara ilişkin tavsiyelerde bulundu.

Eğer haftada bir takımın iki maç oynama durumu olacaksa, ilk maçların Pazartesi, Salı , Çarşamba günleri olabileceğini belirtti. İkinci maçların ise Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri yapılabileceğini ifade etti.

İlk maçını pazartesi oynayan takımın ikinci maçını Cuma, Salı günü oynayan takımın Cumartesi ve Çarşamba günü oynayan takımın da ikinci maçını Pazar günü yapabileceğini belirtti.

Şikayet Etme Şansımız Yok

Bu sayede her takımın da haftada iki maç oynamış olacağına dikkat çeken tecrübeli teknik adam, aradaki üç günlük süreçte de nefes alma ve yeni maça hazırlanma şansının olacağını vurguladı.

Öte yandan söz konusu süreçte hiçbir koşulda şikayet etme şansının da olmadığını da ekleyen teknik adam, şartların böyle olduğunu söyledi. İtiraz etmeden, öf-pöf demeden oynanması gerektiğine de dikkat çekti. Söz konusu kısa sürelerde deplasmana gitmenin sıkıntı olup olmama durumuna da katlanacaklarını ekledi.

 

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …