Fenerbahçe’de Durum İyiye Gitmiyor

fenerbahcede durum iyiye gitmiyor 3buyukler

Fenerbahçe hala ideal 11’ini bulamazken kapanan takımları açma sıkıntısı sürüyor. Savunmada hatalar yapan takıma Erol Bulut’un taktik ve kadro değişiklik tercihleri tartışılıyor. Özellikle geçtiğimiz pazar günü oynanan Beşiktaş derbisinin sonucundan sonra bu tartışmalar yönetim içerisinde daha da tartışılmaya başlandı.

29 Kasım Pazar günü oynanan maçta 10 kişilik Beşiktaş karşısında 4-3’lük bir mağlubiyet yaşayan sarı lacivertli takımın morali bozuldu. Maç sonrasında yenildi nedenle sorgulanmaya başlandı. Maçın skorundan daha çok, 90 dakika boyunca oynanan kötü futbol yönetim de camiada endişe yarattı.

Fenerbahçe’nin iyi sonuçlar almasından kaynaklı şimdiye kadar görmezden gelinen sorunları arasında yer alan maddeler ise şu şekilde sıralanıyor;

  1. Takım çok yavaş oynuyor. Zamanın çoğu boşa harcanıyor.
  2.  Özellikle Kadıköy’de kapanan takımları açma sıkıntısına çözüm bulunamadı.
  3.  Savunmada geçen sezon olduğu gibi bireysel hatalar devam ediyor. Kaleye gelen ilk top genellikle gol oluyor.

Rakiplerin İşi Kolaylaşıyor

Sarı lacivertli ekibin teknik direktörü Erol Bulut’un kadro seçimi, taktik planı ve oyuncu değişiklikleri tartışılırken genç hocanın maçlara aşırı tedbirli başlaması rakiplerin işini kolaylaştırıyor.

Derbiye Caner yerine Novak, Serdar yerine Lemos ile çıkmasının hata olduğu belirtilirken, Beşiktaş’ı iyi analiz edemediği için 4-3’lük bir mağlubiyet yaşadığı düşünülüyor. Oyuncu değişiklikleri maçta eleştirilen diğer bir nokta.

Cisse’nin maçtan erken çıkması ve Pelkas’ın oyunda daha fazla kalması gerektiği ifade edildi. Ekibin sportif direktörü olan Emre Belözoğlu, Erol Bulut ile konuşarak ekibin sorunlarına çözüm bulmaya çalışacak.

fenerbahcede durum iyiye gitmiyor 3buyukler 2

Kadıköy’de Yaşanan Ezeli Rakip Mağlubiyetleri

Beşiktaş karşılaşmasında alınan 4-3’lük mağlubiyet sonrasında Kadıköy’de ezeli rakiplere karşı elde edilen son galibiyet seri de son buldu. Galatasaray’a 1-3 ve Trabzonspor’a 1-3 yenilen sarı lacivertli takım kendi sahasında galibiyet yakalayamadı.

Takımın sportif direktörü olan Emre Belözoğlu, Beşiktaş derbisinin ardından takımı, “Bu maç geride kaldı. Hatalarımızı görüp, bu psikolojiden hemen çıkmalıyız. Dik duracağız. Herkes kendi üzerine düşen dersi alsın.

Denizlispor’u yenerek yolumuza devam edeceğiz ve şampiyon olacağız” sözleri ile teselli etti. Lig’in ilk haftalarında Galatasaray’ın 4 puan önüne geçen Fenerbahçe son 3 maçta toplam 6 puan kaybederek 3. Sıraya geriledi. 

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …