Vedat Muriqi Transferinin Ardından Kriz Hala Devam Ediyor

vedat muriqi transferinin ardindan buyuk kriz 3buyukler

Vedat Muriqi geçen sezonun başında Çaykur Rizespor’dan Fenerbahçe’ye transfer olmuştu. Bir sezonda 36 kez Fenerbahçe forması giyen Kosovalı golcü, tam 17 kez fileleri havalandırmayı başarmıştı.

Sergilediği perfomansla ve göze hoş gelen futboluyla dikkatleri üzerine çeken Vedat Muriqi, yaz transfer döneminde birçok takımın transfer listesindeydi. Gelen teklifler sonucunda Vedat Muriqi, İtalya Seria A takımlarından Lazio’ya transfer olmuştu.

Fakat Lazio’ya transfer olduktan sonra Vedat Muriqi adeta aradığını bulamadı. Bu sezon Lazio’da 8 maçta forma giyen ve bu maçların sadece 3’ün de ilk 11 başlayan Vedat Muriqi, henüz gol atamadı. Beklenen performansı sergileyemeyen Kosovalı forvet, Lazio taraftarlarında gün geçtikçe tepkisini çekiyor.

Özellikle sosyal medyada taraftarlar, Vedat Muriqi için hem ödenen yüksek bonservis bedeline hem de takıma gol katkısı yapamamasına oldukça fazla tepki gösteriyor.

İtalya’da Vedat Muriqi’in performans anlamında krizi devam ederken, Türkiye’de de transferin krizi adeta devam ediyor. Bunun nedeni ise, Fenerbahçe’nin, Vedat Muriqi’in transfer gelirinden yüzde 15 pay alması gereken Rizespor’a para yerine oyuncu teklif etmesinden dolayı ortaya çıktı.

vedat muriqi transferinin ardindan buyuk kriz 3buyukler 2

Fenerbahçe’den Para Yerine Oyuncu Teklifi

Fenerbahçe, Vedat Muriqi‘in Lazio’ya olan transferinden sonra, futbolcunun eski kulübü Çaykur Rizespor ile adeta anlaşmazlığa düştü. Sarı Kanarya, transfer anlaşması gereği gerçekleşen transfer gelirinden yüzde 15 pay alması gereken Karadeniz temsilcisine para yerine oyuncu teklif etti.

Fakat, Çaykur Rizespor’un bu teklifi kesinlikle kabul etmeyeceği öne sürüldü. Vedat Muriqi, Lazio’ya transfer olurken oyuncunun eski kulübü Çaykur Rizespor da harekete geçmişti.

Gerçekleşen görüşmelerin ardından Fenerbahçe ile anlaşma gereği transfer gelirinden yüzde 15 pay alması gereken Karadeniz temsilcisi arasında Vedat Muriqi anlaşmazlığı çıktı.

Fenerbahçe yönetimi, Çaykur Rizespor’a para yerine oyuncu teklifinde bulundu. Ancak Karadeniz ekibi bunu kesin bir şekilde reddedip parayı nakit olarak istediği ifade edildi.

Çaykur Rizespor Parayı Bekliyor

Bilindiği üzere Fenerbahçe, Kosovalı forveti geçen sezon Rize’den 3.5 milyon euro ve bir sonraki satıştan elde edilecek payın yüzde 15’i karşılığında satın almıştı.

Buna göre Muriqi’in Lazio’ya imzası sonrası Fenerbahçe’nin Karadeniz ekibine yaklaşık 2.5 milyon euro ödeme yapması gerekiyor. Para yerine futbolcu teklif eden Fenerbahçe, Rizespor’un kapısını bir kez daha çalacak. Bu kez Fenerbahçe, paranın bir bölümü ile oyuncu teklif edecek.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …