Galatasaray

Galatasaray Ahmet Çalık ile Yollarını Ayırabilir

Posted by

Yeni sezon için transfer çalışmalarını sürdüren Galatasaray ekibinde bir ayrılık daha yaşanmaya yakın hale geldi. Edinilen bilgilere göre takımın yedek stoper oyuncuları arasında yer alan Ahmet Çalık’ın, transfer için görüşme yapmasına izin verildi. Milli oyuncunun Yeni Malatya veya Antalyaspor ekiplerinden biriyle de anlaşmaya çok yaklaşmış olduğu öğrenildi.

Süper Lig’e iyi başlayan Galatasaray ekibinde, transfer çalışmalarının yanı sıra ayrılıklar da art arda yaşanmaya devam ediyor. Edinilen bilgilere göre sarı kırmızılı ekipte stoper mevkide top koşturan Ahmet Çalık da cimbomla yollarını ayırmak için transfer görüşmelerine başladı.

Sarı kırmızılı yönetimin oyuncunun transfer görüşmesi yapmasına izin verdiği bilgisi edinilirken, Çalık’ın Antalyaspor veya Yeni Malatya ekibi ile de anlaşmaya yakın bir durumda olduğu öğrenildi.

Yıllık 900’den Fazla Maliyeti Var

Yeni sezon hazırlıklarında gelir elde etmek için çeşitli yollara başvuran Galatasaray, kadrodaki oyuncu fazlalığını da satış ya da kiralama yöntemi ile çözüme kavuşturmak istiyor.

26 yaşındaki Ahmet Çalık ile de oyuncu fazlalığı sebebiyle yolların ayrılmasına karar verildi.

Anlaşmanın gerçekleşmesi durumunda da sarı kırmızılı kulübün bu transferden bonservis bedeli kazanacağı belirtildi. Oyunculuk yıllık 900 bin Euro’dan fazla olan maliyetinden de kurtulmuş olacak Galatasaray, bu sayede kasasında da önemli bir miktarı tutabilecek.

Güncel Yazılar

Comments are closed.