Galatasaray Futbolcularının Konforu İçin Bir İlke İmza Atıyor

Posted by

Aslantepe’de Mini Kamp Yeri ve Tek Kişilik Odalar

Korona virüs salgını sebebiyle kadroda sürekli eksiklikler yaşayan Galatasaray’dan diğer kulüplere de örnek olacak bir karar alarak çığır açtılar.

Korona virüsü en yakından tecrübe eden sarı kırmızılı takımda ilk olarak teknik direktör Fatih Terim karantinaya alınmış ve takımından ayrı kalmıştı. Yönetimin aldığı karar ise performansı beğenilen futbolcular ile nikah tazelemek. Kiralık futbolcuların durumu ise tam bir muamma!

Süper Lig’in 13’üncü haftasında Fatih Karagümrük ile karşılaşan sarı kırmızılı ekip bu maça da üç eksik futbolcu ile çıktı.

Florya Metin Oktay Tesisleri ile Aslantepe arasındaki lojistik sıkıntıya çare bulmak ve oyuncuların daha rahat ortamda hazırlıklarını tamamlamasını hedefleyen sarı kırmızılı ekibin yönetiminden radikal bir karar geldi.

Tecrübeli teknik adam Fatih Terim, oyuncularının maddi manevi rahatını ön plana alarak pandemi döneminde Florya Metin Oktay Tesisleri’nde yapılan gece kampını programdan çıkardı.

2021 yılında ise sarı kırmızılı takımın hedefi maç günleri Florya’da değil Aslantepe’de ısınmak ve son hazırlıkları tamamlamak.

Galatasaray yönetiminin aldığı tarihi karar diğer kulüplere örnek olacak düzeyde. Türk Telekom Stadyumu’nda planlanan projenin tamamlanması halinde Florya – Aslantepe arasındaki ulaşım sorunu ortadan kaldırılacak.

Sarı kırmızılı ekibin futbolcuları Türk Telekom Stadı’nda bulunan kişisel tek kişilik odalarına gelecek ve ardından sahaya çıkıp maç öncesi son hazırlıklarını tamamlayacak.

İyi Oynayan Takımda Kalır!

Fatih Terim öncülüğünde başlatılan radikal transfer politikası değişiminin bir diğer uygulaması ise sezon sonu sözleşmesi bitecek futbolcular üzerinde.

Fatih Karagümrük karşısında alınan mağlubiyetin ardından Galatasaray yönetimi sezon sonunda sözleşmesi bitecek futbolcularına yeni sözleşme için ön şart koştu. Alınan karara göre “İyi oynayan takımda kalır”!

Aralarında Fernando Muslera, Arda Turan, Younes Belhanda, Ryan Donk, Ömer Bayram, Şener Özbayraklı, Martin Linnes, Emre Akbaba ve Emre Taşdemir’in de bulunduğu futbolcuların sezon sonunda sözleşmesi bitecek.

Yönetimin aldığı karar ise performansı beğenilen futbolcular ile nikah tazelemek. Kiralık futbolcuların durumu ise tam bir muamma!

Performansı beklentileri karşılayan futbolcuların bonservisini almak için yönetim taşın altına elini koyacak.

Comments are closed.