Galatasaray Kulübü’nden Ahmet Nur Çebi’ye Cevap

Galatasaray, 1986-1987 sezonunu kupasını kazanmış ve şampiyon olmayı başarmıştı. Fakat yıllar sonra Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, o kupanın sarı kırmızılı takımdan alınarak, kendilerine verilmesi gerektiğini ifade etti. Ortalığı karıştıran çarpıcı talebe, cimbomdan yanıt geldi.

Beşiktaş Kulübü’nün Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin 1986-1987 kupasına ilişkin demeci spor dünyasında ortalığı karıştırdı. Kupanın Galatasaray Spor Kulübü’nden alınarak, siyah beyazlı takıma verilme isteğine cimbomdan yanıt geldi.

Türkiye Futbol Federasyonu’na da 1986-1987 sezonunda Beşiktaş’ın şampiyon ilan edilmesi için başvuru yapan Kara Kartal yönetimine ise büyük bir tepki geldi.

Konuya ilişkin sarı kırmızılı kulüp tarafından yapılan açıklamada, kulübün 1986-87 sezonunda alnının akıyla şampiyon olarak kupayı kazandıklarını söyledi. Bu kupanın kendi hakları olarak Beşiktaş yöneticisi Çebi tarafından iddia edilmesinin ise büyük bir talihsizlik olduğuna dikkat çekildi.

Sportmence Yarışa Davet Ediyoruz

Söz konusu başvurunun kaynağının, her türlü kanıttan ve dayanaktan da yoksun olduğunun altı çizilere, iftira niteliğinde asılsız bir iddia olduğuna vurgu yapıldı.

Galatasaray Spor Kulübü’nün şanlı tarihine leke sürmeye yönelik iftiralar içeren kitabın yazarı hakkında hukuki işlemlerin anında başlatıldığı da tekrar hatırlatıldı. Ve rakibin, geçmiş zamandan kupa çıkartma çabalarını bir kenara bırakması gerektiği ifade edildi.  Ve Beşiktaş saha içinde adil, dürüst ve spormence yarış içerisinde şampiyonluk kazanmaya davet edildi.

Güncel Yazılar

    Ayrıca inceleyebilirsiniz

    Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

    Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …