Galatasaray

Luyindima’dan Galatasaray’a İyi Haber Geldi

Posted by

Koronavirüs salgını sebebiyle ülkede tüm liglerin askıya alınması ve spor faaliyetlerinin durma noktasına gelmesi, spor kulüplerini tüm gücüyle transfer hazırlıklarına yönlendirdi. Bu süreçte yeni sezonda çok daha güçlü bir takım kurmak isteyen ekiplerden biri de Süper Lig’de şampiyonluk mücadelesi veren Galatasaray oldu.

Gelecek sezona çok daha güçlü bir takımla çıkmak isteyen Galatasaray yönetimi, yoğun bir tempo ile transfer çalışmalarına devam ediyordu. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından liglerin 12 Haziran itibariyle başlama kararının ardından da bu süreç daha da hızlandı.

Oyuncuların bireysel olarak çalışmalarına devam ettiği dönemde, artık toplu antrenmanların yapılması için hazırlıklar başladı.

Çok sayıda kulüp, takım antrenmanlarına ise gruplar halinde çalışmaya başladı. Art arda gelen iyi haberler ise Galatasaray yönetimine gelmeye devam ediyor.

Transfer hazırlığı içerisinde olan sarı kırmızılı yönetim, Luyindima için bir süredir beklemedeydi. Oyuncunun geçirmiş olduğu sakatlık ise bu dönemi çok daha zorlu bir hale getiriyordu.

Savunmanın Kilit İsmi Olacak

Sakatlık sebebiyle kadro dışında kalmış olan Luyindama’dan ise iyi haber geldi. İyileşmesi hızlı bir şekilde ilerlediği öğrenilen sporcunun, Galatasaray ekibinin yeni sezondaki ilk transferi olacağı öğrenildi.

Liglerin askıya dönemde, fiziksel anlamda çok daha iyi bir duruma gelen Kangolu stoper mevki oyuncusu, artık kendini cimboma hazırlıyor.

Luyindima’nın, önümüzdeki sezonda savunma merkezinin en önemli isimlerinden biri olabileceği de düşünülüyor.

Comments are closed.