Galatasaray Yeni Sezonda Dev Yıldızı Kadrosuna Katabilir

Yeni tip koronavirüs salgını sürecinde tüm ligler askıya alınmış durumda. Bu dönemde maçlar olmasa da spor kulüpleri ise yeni sezon hazırlıklarına tüm hızıyla devam ediyor. Galatasaray yönetiminin de devam ettiği transfer sürecinde, Çin’de forma giyen Hulk’un takıma gelmesi an meselesi.

Yeni sezon hazırlıklarına çok başarılı bir şekilde çalışan Galatasaray, Falcao’nun gitmesi ihtimaline yönelik de hazırlanıyor. Yaşanan ekonomik kriz sebebiyle sarı kırmızılı yönetimin indirime gitmek istediği dönemde indirim talebi de oyunculara teklif ediliyor.

Hulk Galatasaray’a gelebilir

Fakat indirim talebine sıcak bakmayan Radamel Falcao, sarı kırmızılı takımla bu yüzden yollarını ayırabilir. Onun yerine ise takıma Çin’de forma giyen yıldız sporcu Hulk gelebilir.

Sarı kırmızılı takım, öncesinde Çin’de yaşanan kriz sebebiyle Drogba’yı bedavaya getirmiş, Monaco’da ise Radamel Falcao’yu bonservisi olmadan almayı başarmıştır. Bu kez ise sıra Hulk’a gelmiş gibi görünüyor.

Yine bir kriz ortamı yaşanan Çin’de, Futbol Federasyonu da kulüpler ile bir araya gelerek Makul Maaş İndirimi tasarısının vuracağı isimlerini belirlemiş oldu. Alınan karara göre 100 milyon yuan yani 12 milyon Euro ve üzerinde maaş alan oyunculara %50 indirim uygulanacak.

Bu karar sebebiyle kulüpler yeni sözleşmeleri 7.5 milyon Euro üzerinde yapmamış olacak. Hulk ise bu fiyata Çin’de oynamaya gönüllü değil. Bunun yerine Avrupa’da oynamaya sıcak bakıyor.

 

 

 

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …