Galatasaray

Galatasaray Yönetimi Yeni Sezona İlişkin Önemli Kararları Masaya Yatırdı

Posted by

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle, tüm liglere süresiz olarak bir ara verildi. Bu süreçte yeni sezon hazırlıklarını tüm hızıyla sürdüren Galatasaray, oyuncularının durumuna ilişkin de geniş çaplı bir değerlendirme yaptı.

Salgın sürecinde lige uzun soluklu bir ara verildi. Maçların ne zaman başlayacağına ilişkin net bir bilginin olmaması ise çok yönlü kafa karışıklığına neden oluyor. Yeni sezon hazırlıklarına ise tüm hızıyla devam eden Galatasaray yönetimi, geniş çaplı bir değerlendirmeyi masaya yatırdı. Sarı kırmızılı takımda 4 oyuncu ile ilgili karar nihayete vardı.

Sezon sonunda mevcut olan kadroda 4 sporcunun sözleşmesi sona ermiş olacak. Sarı kırmızılı haberde yer alan Japon sporcu Yuto Nagatomo ve Brezilyalı Mariano ise spor kariyerine ise kendi ülkelerinde devam etme kararı aldığını bildirdi.

Ryan Donk İçin Yeni Sözleşme Teklifi Edilecek

Öte yandan sarı kırmızılı takımda çok uzun bir süredir forma giyen ve kaptanlık görevinde yer alan Selçuk İnan’ın da futbolu bırakması bekleniyor. 35 yaşındaki tecrübeli sporcunun cimbomda antrenörlük için adım atacağı da tahmin edilen bilgiler arasında yer alıyor.

Yeni sezonda ayrıca sözleşme önerisi olan isimler arasında ise Hollandalı sporcu Ryan Donk yer alıyor. Fakat koronavirüs sebebiyle yaşanan ekonomik kriz nedeniyle oyuncunun ücretinde %30 indirim teklif edilecek.

Comments are closed.