Silviu Lung

Silviu Lung Galatasaray’a Gelebilir

Posted by

Koronavirüs salgını sonrasında yaşadığı sakatlık nedeniyle bir süre sahalardan uzak kalacak Fernando Muslera yerine yeni bir isim aranıyor. Gelecek sezonun hazırlık çalışmalarını hızlandıran Galatasaray, yıldız file bekçisinin yerine kaleyi deneyimli birine emanet etmeyi planlıyor.

Süper Lig’de yeni sezon hazırlıkları tüm spor kulüplerinde ciddi boyutta hız kazandı. Yeni sezonda kaleyi Fernando Muslera yerine deneyimli birine bırakmak için de Galatasaray kollarını sıvadı.

Hes Kablo Kayserispor ekibinde forma terleten başarılı eldiven Silviu Lung da bu süreçte sarı kırmızılı kulübün yakın takibi altına girdi. Kayseri ekibi ile sözleşmesinin bitmesini bekleyen cimbom, Muslera yerine Lung’u kadrosuna dahil edebilir.

Bu süreçte, Silviu Lung için harekete geçen sarı kırmızılı kulübün bu kararında, yabancı sınırının da askıya alınması etkili oldu. Kulübü ile sözleşmesinin sona ermesi beklenirken, başarılı kalecinin anlaşması gerçekleşirse ilk sezonda Lung cimbom kalesini koruyacak. İkinci sezonda da Fernando Muslera file önündeki yerini almış olacak.

Okan Kiralık Gidebilir

Öte yandan Muslera’nın yokluğu sürecinde de performans açısında beklentinin çok fazla altında kalan Okan Kocuk’un kiralık olarak gönderilmesi planlanıyor.

24 yaşındaki kalecinin düzenli oynayarak deneyim elde etmesi hedeflenirken, Süper Lig olmazsa sporcunun TFF 1. Lig’den bir ekibe gönderilmesi de söz konusu olabilir.

Güncel Yazılar

 

Comments are closed.