TFF

Tüm Gözler Türk Futbol Federasyonu’na Çevrilmiş Durumda

Posted by

Çin’in Wuhan kentinde başlayarak küresel salgın haline gelen yeni tip koronavirüs, spor dünyasını da olumsuz etkiledi. Liglerin tedbir amaçlı süresiz olarak ertelenmesi pek çok kişi için de ne zaman başlayacak sorularını gündeme getirdi.

En çok da Süper Lig takviminin ne zamana erteleneceğinin merak edildiği süreçte, liglerin tekrardan ne zaman başlayacağı da merak konusu oldu. Türk Futbol Federasyonu tarafından kesinlikle tamamlanması istenen sezon için de, farklı takvimler hazırlanmaya devam ediyor.

Nisan ayı için olmasa da en azında Mayıs ayı içerisinde hızlandırılmış bir program ile müsabakaların sonuçlandırılması hedefleniyor. Türk Futbol Federasyonu gündeminde yer almayan meseleler ise Play-Off oynatmak veya şu anki puan durumu ile ligin tescilini sağlamak yönünde belirlenmiş sayılacak durumda.

İki Takım Devre Dışı Kalabilir

Ligler için son derece belirsiz bir durumun gözlendiği süreçte, en kötü ihtimale göre ise bu sezonun hiç oynanmamış sayılacağı olabilir.

Durum böyle olduğunda ise sezonun en kritik derbi müsabakası olan Fenerbahçe Galatasaray müsabakasının, iptal edilme ihtimali pek çok taraftarın ve takımların da kafasını karıştırmış durumda.

Söz konusu ihtimale ise liderlik mücadelesinde yer alan ve şampiyonluğa oynayan ekipler karşı çıkıyor. Çünkü söz konusu durumda Şampiyonlar Ligi’ne takım gönderilecek olduğunda da Trabzonspor ve Medipol Başakşehir ekipleri devre dışı kalmış oluyor.

Comments are closed.