3buyukler Valentin Rosier besiktasta israr etti 2

Valentin Rosier Beşiktaş’ta Israr Etti

Posted by
3buyukler Valentin Rosier besiktasta israr etti

Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın peşinde olduğu Valentin Rosier transferinde son gelişme! Üç büyüklerinde kadrosuna eklemek istediği 24 yaşındaki Fransız asıllı futbolcu, Beşiktaş’ta ısrar edince Sporting Lizbon kayıtsız kalamadı. Siyah Beyazlı yönetim Valentin Rosier transferinde mutlu sonu elde etti. İşte başarılı oyuncunun transferine dair tüm detaylar…

Valentin Rosier, 2 Ekim 2020’de Beşiktaş tarafından 4 milyon Euro ücrete kiralanmıştı. 30 Haziran 2021’de 7 milyon 500 bin Euro’ya Sporting CP’ye geri döndü. Portekiz’in en başarılı ve en köklü takımlarından birinde forma giyen futbolcu için bir süredir Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş transfer teklifleri sunmuşlardı.

Tüm Teklifleri Reddetti

3buyukler Valentin Rosier besiktasta israr etti 1

Yeşil sahaların aranan ismi Valentin Rosier, gelen tüm teklifleri reddederek Sporting Lizbon’a karşı tavrını koydu. Sağ bek oyuncusu, Beşiktaş hariç herhangi bir kulüpte oynamak istemediğini belirtiyordu. Fransız oyuncunun bu inadına karşı gelemeyen Portekiz takımı sonunda Kara Kartal’a yeşil ışık yaktı. Rosier, aynı zamanda sol bek ve orta saha sağda da fırtına estirmesi ile biliniyor. 

Tam adı Valentin André Henri Rosier olan futbolcu, 19 Ağustos 1996’da Fransa’nın Montauban şehrinde dünyaya gözlerini açtı. Genç yıldız, 2020 – 2021 sezonu Süper Lig kupasını kaldıran isimler arasındaydı.

Siyah Beyazlı Yönetim İmza Aşamasında

3buyukler Valentin Rosier besiktasta israr etti 2

Siyah Beyazlı yönetim de transfer konusunda en az Valentin Rosier kadar ısrarcı idi. Sonunda ısrarları sonuç elde eden Kara Kartal, uzun süredir yaptığı görüşmelerde başarı elde etti. Beşiktaş ile 24 yaşındaki yıldızın yakın zamanda imza atması bekleniyor.

1,75 metre boyundaki sağ bek için Siyah Beyazlıların gözden çıkardığı ücret kiralama bedeli için 1 milyon Euro ve bonservis için ise 3 milyon Euro. Beşiktaş, aynı zamanda Valentin Rosier’e bonus ve ek olarak da bir sonraki satışından pay teklifi sundu.

Kara Kartal, bonservis opsiyonu için 3 taksitten oluşan ödeme planını gündeme getirdi. Yeni transferi konusunda sabırsız davranan Valentin Rosier, önümüzdeki hafta kamplara katılabilir. Hakim ayağı sağ olan başarılı futbolcunun Beşiktaş’tan alacağı senelik ücret total olarak 1 milyon 400 bin Euro.