Fernando Muslera Formasına Kavuşuyor

Posted by

Geçirdiği Talihsiz Sakatlığın Ardından Fernando Muslera Ocak Ayında Sahalara Dönüyor!

2019 – 2020 sezonunun 27’inci haftasında Çaykur Rizespor karşılaşmasında çok ciddi bir sakatlık yaşayan Fernando Muslera özlediği formasına kavuşuyor.

Çaykur Rizespor’dan Skoda ile çarpışan yıldız file bekçisi Muslera’nın sağ ayak tibia ve fibua kemikleri kırılmıştı. Yaklaşık 6 ile 8 ay sahalardan uzak kalacağı beklenen başarılı eldiven Ocak ayında sahalara dönüyor.

Ülkesinin basın mensuplarına verdiği röportajda 2021 Ocak ayında oynamaya başlayabileceğini belirten yıldız isim Fernando Muslera “Gerçek şu ki çok iyi çalışıyoruz. Ciddi bir sakatlık geçirdim ve iyileşme sürecim biraz uzun sürdü.

Bazı noktaları güçlendirme aşamasındayız. Antrenmandan birkaç görüntüyü de sosyal medya hesaplarımdan palaştım. Tam olarak ne zaman döneceğimi henüz bilmiyorum. Umarım ocak ayında oynamaya başlayabilirim ama kesin bir şey söylemek istemiyorum.

Çünkü çok uzun bir süre sonra sahaya çıktığınızda dikkatli olmanız gerekir. Aslında neredeyse her hareketi yapabiliyorum.

Bazı hareketleri yaparken hafif rahatsızlık duysam da oldukça iyi hareket ediyorum. Ama başka sakatlıklara yol açmamak için oldukça dikkatli hareket etmeye özen gösteriyorum” ifadelerini dile getirdi.

Galatasaray forması ile 12 kupa kaldıran tecrübeli eldiven sezon sonunda sözleşme yenileyip yenilemeyeceğine dair sorulara ise “”Galatasaray’a büyük saygım var. Buradaki herkesi tanıyorum.

Şu anda geri dönmeye odaklanıyorum. Hiç bu kadar uzun süreli sakatlanmadım. Zamanı geldiğinde önceliğimin Galatasaray olacağına şüphe yok.

Ne başardıysam Galatasaray’da başardım. 10 yıldır buradayım ve kulüp genelde yeri doldurulabilecek isimleri gönderiyor” sözlerin söyledi.

Fernando Muslera “Uzun Vadeli Hedefim 2022 Dünya Kupası

Uruguay basının sorduğu sorulara yanıt veren Fernando Muslera uzun vadeli hedefinin Katar 2022 Dünya Kupası olduğunu “Önümüzdeki Dünya Kupası’nda oynamayı çok isterim.

Katar Dünya Kupası’nda oynayabilme gerçeği harika olurduİki ay boyunca Uruguay’daydım. Uzun bir zaman sonra ilk kez bu kadar uzun süre orada bulundum. Uruguay’da olduğum için bambaşka duygular yaşıyordum.

Tedavimin Uruguay’da sürmesi iyileşmeme yardımcı oldu. Tüm ailem, ablam, eşim ve çocuklarım işbirliği yaparak bana yardımcı oldular. Çünkü ben oldukça huzursuz bir insanım, sürekli aktif olmam gerekiyor ve onlar da sakin kalmam için bana yardımcı oldular.” İfadeleri ile dile getirdi.

Comments are closed.