Galatasaray’dan PFDK Sevki

Posted by

Son dönemlerde özellikle covid-19 tedbirlerine uymadan futbolcu ve teknik adamlar bir bir PFDK’ya sevk ediliyor.

Bir haberde sarı kırmızılı takımdan geldi. Galatasaray’ın başarılı teknik direktörü Fatih Terim ve Marcao tedbirli olarak PFDK’ya sevk edilen isim oldu.

Fatih Terim ve Marcao PFDK’ya Gidenler Listsine Eklendi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hukuk Müşavirliği, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ve takımda yer alan Marcao’nun sportmenliğe karşı hareketlerinden ötürü Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna (PFDK) sevk edilmesine karar verildi.

TFF’den yapılan açıklama doğrultusunda Süper Lig’de Fatih Karagümrük ile oynadıkları maçta Galatasaray’ın teknik direktörü Fatih Terim’in sportmenliğe aykırı hareketler ve covid-19 tedbirlerine uymamaları nedeni ile başarılı teknik adamın Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna (PFDK) sevk edildiği belirtildi.

Aynı Galatasaray, Karagümrük belediyespor karşılaşmasında kural dışı hareketleri nedeni ile Macao’nunda tedbirli olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna (PFDK) gönderildiği açıklandı.

Karagümrük Belediyespor’da PFDK’da

Karşılaşmada Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna (PFDK) sevk edilen isimler sadece teknik adam Fatih Terim ve sarı kırmızılı futbolcu Marcao değil.

Karşılaşmanın diğer tarafı olan Fatih Karagümrük Belediyespor’un ise 5 tane futbolcusu sarı kart ve 1 futbolcusu kırmızı kart gördü. Kart gören isimler takım halinde sportmenliğe aykırı hareketler nedeni ile takım komple disipline sevk edildi.

Fatih Karagümrük Belediyespor Kulübü Başkanı olan Süleyman Hurma’nın, hareket ve talimarlara aykırı hareket gerekçeleriyle tedbirli olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna (PFDK) sevk edildiğini belirtti.

Kulüp ikinci başkanı olan Serkan Hurma’nın da talimatlara aykırı bir şekilde hareket etmesi nedeni ile Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna (PFDK) sevk edildiği öğrenildi.

Aynı Karagümrük Belediyespor takımı gibi Trabzonspor’da Çaykur Rizespor ile yapılan müsabakada saha olayları nedeni ve takım halinde sportmenliğe aykırı davranışlar nedeni ile disipline gönderildiği biliniyor.

Fatih Terim, Marcao, Süleyman Hurma, Serkan Hurma ve Trabzonspor ile ilgili verilen PFDK sevk raporu ise;

“1- FATİH KARAGÜMRÜK A.Ş. Kulübü’nün 18.12.2020 tarihinde oynanan FATİH KARAGÜMRÜK A.Ş.-GALATASARAY A.Ş. Süper Lig müsabakasındaki “5 futbolcusunun sarı kart ve 1 futbolcusunun kırmızı kart görmesi suretiyle takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 40. maddesi uyarınca ve “talimatlara aykırı hareketleri” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 46. maddesi ile COVİD-19 Salgını Nedeniyle Müsabakalarda Uygulanacak Tedbirlere İlişkin Talimat’ın 6/9 ve 9/3 maddeleri uyarınca PFDK’ya sevkine,.

FATİH KARAGÜMRÜK A.Ş. Kulübü Başkanı SÜLEYMAN HURMA’nın aynı müsabakadaki “hakaretleri” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 41. maddesi uyarınca ve “talimatlara aykırı hareketleri” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 46. maddesi ile COVİD-19 Salgını Nedeniyle Müsabakalarda Uygulanacak Tedbirlere İlişkin Talimat’ın 7/11 ve 9/3 maddeleri uyarınca 21.12.2020 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK’ya sevkine,

FATİH KARAGÜMRÜK A.Ş. Kulübü idarecisi SERKAN HURMA’nın aynı müsabakadaki “talimatlara aykırı hareketleri” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 46. maddesi ile COVİD-19 Salgını Nedeniyle Müsabakalarda Uygulanacak Tedbirlere İlişkin Talimat’ın 7/11 ve 9/3 maddeleri uyarınca tedbirsiz olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

2- GALATASARAY A.Ş. Kulübü teknik sorumlusu FATİH TERİM’in 18.12.2020 tarihinde oynanan FATİH KARAGÜMRÜK A.Ş.-GALATASARAY A.Ş. Süper Lig müsabakasındaki “sportmenliğe aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 36. maddesi uyarınca, “hakareti” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 41. maddesi uyarınca ve “tedbire uymaması” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 50. maddesi uyarınca 19.12.2020 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK’ya sevkine,

GALATASARAY A.Ş. Kulübü futbolcusu MARCOS DO NASCIMENTO TEIXEIRA’nın aynı müsabakadaki “kural dışı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 43. maddesi uyarınca 19.12.2020 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

3- TRABZONSPOR A.Ş. Kulübü’nün 19.12.2020 tarihinde oynanan TRABZONSPOR A.Ş.-ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş. Süper Lig müsabakasındaki “saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.”

Comments are closed.